Kaip pirkti akinius internetu

Žemiau pateiksime keletą patarimų, kaip išsirinkti savo naujuosius akinius.

Akinių rėmelio forma

Jei tai jūsų pirmieji akiniai, ar svarstote, kokia akinių rėmelio forma jums būtų tinkama, pirmiausia reikėtų atsižvelgti į savo veido formą.

Nuo veido formos priklauso, kokie rėmeliai jums atrodys gražiausiai ir harmoningiausiai. Pavyzdžiui, apvalesniam veidui tinkamiausi tiesesnių linijų rėmeliai (kvadratiniai, stačiakampiai), rekomenduojama vengti apvalių lęšių formos rėmelių. O tuo tarpu, griežtesnių veido linijų savininkui, turinčiam kvadrato ar stačiakampio formos veido tipą – tinkamiausias pasirinkimas – apvalinti rėmeliai, kurie sušvelnintų aštresnius veido bruožus.

Žinoma, yra ir tokių rėmelių, kurių forma yra universali ir tinka visiems veido tipams. Tad, pasirinkę aviatoriaus ar katės akių efekto akinių rėmelius – dažniausiai galite būti tikri, kad tikrai neprašausite.

Svarbu paminėti, kad ovalo formos veido savininkams tinka beveik visi rėmelių stiliai, nes ši veido forma laikoma idealia!

Trikampio veido forma pasižymi:

 • Viršutinė veido dalis platesnė už apatinę
 • Siauras, šiek tiek pailgas smakras

Ovalo forma:

 • Viršutinės veido dalies – kaktos – plotis panašus į apatinės veido dalies – žandikaulio –  plotį
 • Užapvalinta žandikaulio linija
 • Užapvalintas smakras

Apskritimas:

 • Veido plotis yra beveik toks pats, kaip ir veido ilgis
 • Viršutinės veido dalies – kaktos – plotis atitinka apatinės veido dalies – žandikaulio –  plotį
 • Platesni skruostikauliai
 • Užapvalintas smakras

Kvadrato formos veidas:

 • Viršutinės veido dalies – kaktos – plotis atitinka apatinės veido dalies – žandikaulio –  plotį
 • Platesni skruostikauliai
 • Kvadratinės formos, užbaigtas tiesia linija, smakras
 • Tvirtas platus žandikaulis

Akinių rėmelio dydis

Jeigu jūs jau nešiojate akinius, rekomenduojame remtis turimų akinių pavyzdžiu. Rėmelio dydis būna nurodytas vidinėje kojelės pusėje:

Įprastai rėmelio išmatavimus, kaip ir nurodyta pav., sudaro 3 skaitmenys, pvz., 47-19-140.

Pirmas skaitmuo – 47 – nurodo lęšio plotį mm

Antrasis – 19 – nosies tiltelio plotį mm (atstumas tarp abiejų lęšių)

Trečias – 140 – kojelės ilgį mm

Nosies tiltelio dydis yra gana „lankstus“ matmuo, renkantis tinkamą rėmelio dydį. Jums gali tikti ir 19, ir 16 dydis. Svarbiausia, renkantis tinkamą dydį, yra įsivertinti lęšio pločio ir nosies tiltelio atstumo sumą. Pavyzdžiui, jūsų lęšio plotis 47 mm, o nosies tiltelis 19 mm (47+19=66 mm). Tačiau jums gali tikti ir rėmelis, kurio lęšio plotis 50 mm, o nosies tiltelis 16 mm, nes bendras plotis bus tas pats (50+16=66 mm).

Jei jūsų išsirinkto rėmelio kojelės ilgis didokas, tai nesudėtingai gali išspręsti betkurio optikos salono specialistas, pakoreguodamas kojelės linkį.

Akinių lešių pasirinkimas

Išsirinkę tinkamą rėmelį, pereikite prie lęšių pasirinkimo. Čia galėsite pasirinkti, kokio tipo lęšiai jus domina – Korekciniai (matymui į tolį arba iš arti) ar Lęšiai be recepto (darbui kompiuteriu, apsaugai nuo saulės ar kasdieniam naudojimui), kuriuose nėra dioptrijų.

Jei akiniai reikalingi regėjimo korekcijai, reikės jūsų akinių recepto, kurį išdavė jūsų akių gydytojas ar optometristas, duomenų. Juos suvesite užsakymoje formoje rinkdamiesi lęšius. Savo akinių receptą galite atsiųsti ir mums el. paštu [email protected] arba užsakymo formoje pasirinkę „Įkelti receptą“.

Kokia informacija pateikiama jūsų akinių recepte?

Recepte nurodomi bendriniai tarptautiniai terminai, tokie kaip:

 • OD (lot. Oculus Dexter) – dešinė akis. Nurodomi jūsų dešinės akies duomenys.
 • OS (lot. Oculus Sinister) – kairė akis. Nurodomi jūsų kairės akies duomenys.
 • SPH  – Sfera. Nurodomas dioptrijos stiprumas.
  • Jei reikšmė yra minusinė (pvz., -2.5), jums sunku matyti tolimu atstumu, tai reiškia trumparegystę.
  • Jei reikšmė yra pliusinė (pvz., +2.5), jums sunku matyti artimu atstumu, tai reiškia toliaregystę.
 • PD (Pupillary Distance) – Atstumas tarp vyzdžių centrų. Pagal šį dydį yra centruojami akinių lęšiai rėmelyje. Suaugusiųjų PD reikšmė būna tarp 54-74 mm. Po šių terminų aprašymo žemiau rasite paaiškinimą, kaip pasimatuoti PD dydį patiems, jei šio parametro nerandate savo recepte.
 • CYL (Cyl/CYL) – Cilindras. Nurodomas dioptrijos stiprumas. Ši reikšmė naudojama astigmatizmo atvejais (eant netaisyklingai ragenos ar lęšiuko formai). Kaip ir SPH reikšmė, matuojamas ketvirtinėmis (0.25) dalimis.
 • Axis (ACH/A/Ax) – Ašis. Kaip ir Cyl reikšmė, naudojama astigmatizmo atvejais. Nurodoma astigmatizmo kryptis laipsniais (0°-180°).

Kaip pasimatuoti PD, jei jis nėra nurodytas recepte?

Paprastai jis būna nurodytas akinių recepte, tačiau jei jūsų optometristas jo nenurodė, jį nesudėtingai galite įsivertinti ir patys.  Tam jums reikės liniuotės ir, idealiu atveju, draugo šalia, kuris galėtų pamatuoti atstumą tarp jūsų vyzdžių centrų. Tačiau tai galite padaryti ir patys, stovėdami tiesiai priešais veidrodį. Žiūrėkite tiesiai, fokusuodami žvilgsnį į priekį, pridėkite liniuotę ties antakiais, kad nulinė liniuotės reikšmė būtų ties vienos akies vyzdžio centru. Reikšmė, kuri bus prie kitos akies vyzdžio centro, bus jūsų PD reikšmė.

Bendras PD (atstumas tarp vyzdžių centrų)

Pasitikrinkite savo PD, matuodami atskirų akių atstumą nuo nosies tiltelio iki vyzdžio centro. Kartais šis dydis gali būti skirtingas, tokiu atveju, užsakymo formoje suveskite dvi PD reikšmes (dešinės ir kairės akies):

Abiejų akių PD (atstumas nuo nosies tiltelio iki akies)

Standartinės ar Premium linijos lęšiai?

Užsakymo formoje suvedę reikalingus recepto duomenis, pereikite prie sekančio žingsnio, kuriame galėsite pasirinkti, kokios linijos – Standartinės ar Premium – lęšius norėtumėte užsakyti. Standartinės linijos lęšiai – tai populiari, optimali, kainos ir kokybės santykio, lęšių linija. Premium linijos lęšiai yra brangesni, jie pasižymi ypač aukšta kokybe, atsparumu ir ilgaamžiškumu. Išsamią informaciją apie visus šiuos lęšius rasite užsakymo lange, renkantis lęšius ir jų dangas.

Rinkdamiesi dangą, atsižvelkite į savo recepte nurodytą akinių stiprumą ir rekomenduojamą lęšių ploninimą. Kuo akiniai stipresni (didesnės dioptrijos), tuo rekomenduojama rinktis plonesnius lęšius, t.y., didesnio indekso.

Pavyzdžiui:

 • 1.50 indekso lęšiai rekomenduojami mažesnių dioptrijų receptams su SPH reikšmėmis (stiprumu) iki -/+ 2.0.
 • 1.55 indekso lęšiai – mažesnių dioptrijų receptams su SPH reikšmėmis (stiprumu) iki -/+ 3.0;
 • 1.60 indekso lęšiai – vidutinių dioptrijų receptams su SPH reikšmėmis (stiprumu) iki -/+ 4.0;
 • 1.67 indekso lęšiai – didesnių dioptrijų receptams su SPH reikšmėmis (stiprumu) iki -/+ 6.0;
 • Turintiems didesnes dioptrijas nei -/+ 6.0 rekomenduojama rinktis pačius ploniausius 1.74 indekso lęšius.

Jei kyla daugiau klausimų ar reikia pagalbos renkantis akinius internetu, siųskite savo užklausą į [email protected] – mes mielai atsakysime.

Prenumeruok naujienlaiškį
Įvesk savo el. paštą ir pirmas sužinok apie mūsų pasiūlymus ir naujienas!

Neteisingas el. paštas